3 zasady brafittingu

ZASADA 1. OBWÓD

Prawidłowo dobrany obwód biustonosza to podstawa naszego komfortu i wygody. Nie może on być zbyt ciasny, wrzynać się w skórę, zostawiać na niej nieestetyczne ślady czy krępować naszych ruchów, ale nie może też być zbyt luźny. Pozornie łatwo to ocenić. Okazuje się jednak, że najbardziej popularną przyczyną niewłaściwie dobranej bielizny jest zbyt luźny obwód pod biustem, na którym spoczywa ciężar naszych piersi. Obwód w prawidłowo dobranym biustonoszu powinien zarówno z przodu, jak i z tyłu pozostawać w linii prostej. Jeżeli jednak zapięcie ucieka w stronę karku, ma on zbyt dużo swobody.

ZASADA 2. MISECZKA

Często popełnianym błędem podczas wybierania biustonosza jest zbyt mała miseczka. Powinna ona w całości pomieścić pierś, tworząc gładką krawędź tuż przy skórze. Fiszbina ma z kolei płynnie okalać biust. Jeżeli jednak wydostaje się on z biustonosza, świadczy to o zbyt luźnym obwodzie oraz zbyt małej miseczce bielizny. Nie mniej istotne jest to, aby biustonosz nie był za duży. Pierś powinna go wypełniać w całości, nie pozostawiając wolnej przestrzeni i nadmiernego luzu.

ZASADA 3. RAMIĄCZKA

Ramiączka nie powinny dźwigać ciężaru piersi. Zadanie to należy do obwodu biustonosza. W prawidłowo dobranym ramiączka nie pozostawiają czerwonych śladów na skórze i nie uciskają ramion, lecz swobodnie na nich spoczywają. Nie są też zbyt mocno naciągnięte, nie sprawiają bólu, ani nie krępują naturalnych ruchów naszego ciała. Z kolei zsuwanie się ramiączek z ramion może świadczyć o zbyt luźnym obwodzie biustonosza lub nieprawidłowo dobranym kroju.

Jestem brafitterką - sprawię,
że będziesz pewna siebie
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MNIE